Քանդակների հարսանիք բնակելի արվարձանում․ Ժամանակացույց

Հուլիսի 3

Ժամը՝ 02։55

Ժամը՝ 05։20

Օդանավակայան․

Ստավրոպոլից ժամանում է քանդակագործ՝ Իվան Կիսլիչենկոն

Սանկտ-Պետերբուրգից ժամանում է քանդակագործ Արչիլ Դիդիշվիլին

Հյուրերին դիմավորում են՝ Քնարիկ Ներսիսյանը, Սեդա Այվազյանը․․․

Ժամը՝ 09։00

Նախաճաշ․ Դպրոցների կացարաններում

Ժամը՝ 10։00-12։30

Շրջայց կրթահամալիրի Գեղարվեստով, կրթական պարտեզով, ծանոթացում՝ քարերին, քանդակների տեղադրման հնարավոր հարթակներին, էսքիզների մշակում

Մասնակիցներ՝

  1. Արչիլ Դիդիշվիլի
    Պետերբուրգ
  2.  Իվան Կիսլիչենկո Ստավրապոլ
  3.  Վիգեն Ավետիս
  4.  Կորյուն Գևորգյան
  5.  Ալիս Գևորգյան
  6. Մհեր Ավագյան
  7. Սմբատ Մանուկյան
  8.  Կիրակոսյան Ռիմա/ Գեղարվեստի Պետական Ակադեմիա/
  9. Ավագյան Արթուր/ Գեղարվեստի Պետական Ակադեմիա/
  10. Թագվորյան Գրիգոր/ Գեղարվեստի Պետական Ակադեմիա /
  11.  Վարդանյան Բաբկեն/ Գեղարվեստի Պետական Ակադեմիա
  12. Հովհաննես Բաղդասարյան/ Գեղարվեստի Պետական Ակադեմիա
  13.  Մելիքսեթյան Առնոլդ/ Ստեփանակերտ/
  14. Գոռ Դավթյան/ Իջևան
  15. Ալիսա Դանելիան/ Փ․ Թերլեմեզյանի քոլեջ
  16. Արմինե Ավետիսյան/ Փ․ Թերլեմեզյանի քոլեջ
  17. Գրիգոր Մուրադյան/ Փ․ Թերլեմեզյանի քոլեջ
  18. Դավիթ Սողոյան/ Փ․ Թերլեմեզյանի քոլեջ
  19. Հովհաննես Գրիգորյան/ Ապարան

Հարթակներ՝

Մայր դպրոցի պուրակ,Բրուտանոց, Հյուսիսային դպրոցի արևելյան հարթակ, Artասահման՝ Վիգեն Ավետիսի քանդակի արվեստանոց,

Ժամը՝ 13։00-14։00

Վիգեն Ավետիսի քանդակի դպրոցի մանկավարժական ակումբի փառատոնային գործունեություն

Ժամը 14։00-15։00

Ճաշ․ Դպրոցների կացարաններում

Ժամը 15։40՝

Քանդակների թեմայի ընտրություն, էսքիզների մշակում

Ժամը՝ 17։00

Ընթրիք․ Դպրոցների կացարաններում

Ժամը՝ 18։00

Երեկոյան Զբոսանք Երևանով

Հուլիսի 4

Ժամը 08։00՝

Նախաճաշ․ Դպրոցների կացարաններում

Ժամը՝ 09։00-12։30

Սիմպոզիումի մեկնարկ․ Քարե, կավե քանդակների ստեղծում

Ժամը՝ 11։00-12։30

Բրուտանոց․ Վարպետության դաս Գոռ Դավթյանից

Ժամը 13։00-14։00

Վիգեն Ավետիսի քանդակի դպրոցի մանկավարժական ակումբի փառատոնային գործունեություն

Ժամը՝ 14։00-15։00

Ճաշ․ Մայր դպրոցում, Հյուսիսային դպրոց-պարտեզում

Ժամը՝ 15։30-19։00

  Քարե, կավե քանդակների ստեղծում

ժամը՝ 19։30

Ընթրիք․ Դպրոցների կացարաններում

Ժամը՝ 20։00

Հանգիստ, զբոսանք երեկոյան Երևանով

Հուլիսի 5

Ժամը 08։00՝

Նախաճաշ․ Դպրոցների կացարաններում

Ժամը 09։00-12։30՝

Քարե, կավե, այլ քանդակների ստեղծում

Ժամը՝ 12։30

Քայլք կրթական պարտեզով. Մայր դպրոց-Արեւելյան դպրոց- կրթական կասկադ-Քոլեջ- Հյուսիսային դպրոց

Ժամը՝ 13։00-14։30

Ճաշ Հյուսիսային դպրոցում

Ժամը՝ 14։30-15։30

Քննարկում Artասահմանում

Ժամը՝ 15։40-19։00

Քարե, կավե քանդակների ստեղծում

ժամը՝ 19։30

Ընթրիք․ Դպրոցների կացարաններում

Ժամը՝ 20։00

Երեկոյան զբոսանք Երեւանով

Հուլիսի 6 

ժամը՝ 06։00

Օդանավակայան․

Իտալիայից ժամանում են քանդակագործներ՝ Մասիմո Լիպին, Սելինե Ռենե Միշել, , Ժյու Ջեֆո, ճարտարապետ՝ Քրիստոփոր Լիպին

Հյուրերին դիմավորում են՝ Վիգեն Ավետիսը

Ժամը՝ 08։00

Նախաճաշ․ Դպրոցների կացարաններում

Ժամը՝ 09։00

Շրջայց Մասիմո Լիպին, Սելինե Ռենե Միշել, Ժյու Ջեֆո, ճարտարապետ՝ Քրիստոփոր Լիպի խմբի հետ կրթահամալիրի Գեղարվեստով, կրթական պարտեզով դեպի Մայր դպրոց։

Ծանոթացում՝ քարերին, քանդակների տեղադրման հնարավոր հարթակներին։

Ժամը՝ 13:30-100

Ճաշ․ Արեւմտյան դպրոցում։

Ժամը՝ 14:30-15:30

Քայլք Ագարակով դեպի երկաթգիծ

Ժամը՝ 15։40-19։00

Քարե, կավե քանդակների ստեղծում

ժամը՝ 19։30

Ընթրիք․ Դպրոցների կացարաններում

Ժամը՝ 20։00

Երեկոյան զբոսանք Երևանով

Հուլիսի 7

Ժամը՝ 08։00

Նախաճաշ․ Դպրոցների կացարաններում

Մշակութային հայրենագիտական ուղևորություն․ Աշտարակ-Ոսկեվազ-Էջմիածին

Հուլիսի 8

Ժամը՝ 08։00

Նախաճաշ․ Դպրոցների կացարաններում

Ժամը՝ 10։00

Artասահման․ Վարպետության դաս Արչիլ Դիդիշվիլիից ճամբարականների համար․ /Յուրաքանչյուր դպրոցից 4-5 հոգի/

 Ժամը՝ 11։00-12։30

Քարե, կավե, այլ քանդակների ստեղծում

Ժամը՝ 13։00-13։30

Ճաշ Հյուսիսային դպրոցում

Ժամը՝ 14։00-19։00

Քարե, կավե, այլ քանդակների ստեղծում

Ժամը՝ 19։30

Ընթրիք․ Դպրոցների կացարաններում

Ժամը՝ 20։00

Երեկոյան զբոսանք Երևանով

Հուլիսի 9-ին

 

Ժամը 08։00

Նախաճաշ․ Դպրոցների կացարաններում

Ժամը 09։00-10։30

Քարե, կավե, այլ քանդակների ստեղծում

Ժամը` 11։00-12:00

Քանդակների հրավառություն․ Մայր դպրոցում

Սարալանջում խաղողագործների փառատոնային, նախագծային խմբի աշխատանքներ

Բրուտանոցի բաց արվեստանոցի փառատոնային, ճամբարային գործունեություն․
Պատասխանատու՝ Զառա Ոսկանյան

Մայր դպրոցի պուրակ․ Քանդակների հրավառություն․ Փառատոնի մասնակիցների
աշխատանքային ընթացք

Մարմարյա սրահի Էկրան․ փառատոնային ընթացքի ներկայացում․ Պատասխանատու՝ Անի
Սարգսյան, Քնարիկ Ներսիսյան

Մարմարյա սրահ․ Երգ, պար, տոնախմբություն/

Մարմարյա սրահ․ Ձևավորման պատասխանատու՝ Կարինե Մացակյան

Ժամը՝ 11։30

Քայլք Մայր դպրոց-Հյուսիսային դպրոց

Լողափնյա պարտեզ-ճամբարի գործունեություն

Artասահման․ Այլընտրանքային քանդակների ստեղծում

Վիգեն Ավետիս քանդակի դպրոցի մանկավարժական, փառատոնային գործունեություն․
Պատասխանատու՝ Ալիս Գևորգյան

Տեխնոլոգիայի սրահ․ Այլընտրանքային քանդակների ստեղծում․ Պատասխանատու՝ Թերեզ
Թումանյան

Ժամը` 13։00-13։30

Ճաշ․ Հյուսիսային դպրոց-պարտեզում

Ժամը 14։00-19։00

Քարե,կավե, այլ քանդակների ստեղծում

ժամը՝ 19։30

Ընթրիք․ Դպրոցների կացարաններում

Ժամը՝
20։00

Զբոսանք Երևանով

Հուլիսի 10

Ժամը՝ 08։00

Նախաճաշ․ Դպրոցների կացարաններում

Ժամը՝ 09։00-12։30

Քարե, կավե, այլ քանդակների ստեղծում

Ժամը՝ 10:00-11:00

Artասահման․ Վարպետության դաս Իվան Կիսլիչենկոյից

Ժամը՝ 11։00-12։00

Վիգեն Ավետիսի քանդակի դպրոցի մանկավարժական ակումբի փառատոնային գործունեություն

Ժամը՝ 13։30-14։00

Ճաշ․ Հյուսիսային դպրոց-պարտեզում

Ժամը՝ 15։40-19։00

Քարե, կավե, այլ քանդակների ստեղծում  

ժամը՝ 19։30

Ընթրիք․ Դպրոցների կացարաններում

Ժամը՝ 20։00

Երեկոյան զբոսանք Երևանով

Հուլիսի 11

Ժամը՝ 08։00

Նախաճաշ․ Դպրոցների կացարաններում

Ժամը՝ 09։00-12։30

Քարե, կավե, այլ քանդակների ստեղծում

Ժամը՝ 10։00-11։00

Վիգեն Ավետիսի քանդակի դպրոցի մանկավարժական ակումբի փառատոնային գործունեություն

Ժամը՝ 13։00-13։30

Ճաշ․ Մայր դպրոցում, Հյուսիսային դպրոց-պարտեզում

Ժամը՝ 13։30-19։00

 Քարե, կավե, այլ քանդակների ստեղծում

ժամը՝ 19։30

Ընթրիք․ Դպրոցների կացարաններում

Ժամը՝ 20։00

Երեկոյան զբոսանք Երևանով

Հուլսի 12-13

Քանդակների հրավառություն Արատեսում

Հուլիսի 14 

Ժամը 08։00

Նախաճաշ․ Դպրոցների կացարաններում

Ժամը՝ 09։00-12։30

Քարե, կավե․ այլ քանդակների ստեղծում

Ժամը՝ 13։00-14։00

Ճաշ՝ Հյուսիսային դպրոց

Ժամը՝ 14։30-19։00՝

Քարե, կավե, այլ քանդակների ստեղծում

Ժամը՝ 19։30

Ընթրիք դպրոցների կացարաններում

Ժամը՝ 20։00

Զբոսանք երեկոյան Երևանով

 

 

Հուլիսի 15

Ժամը 08։00

Նախաճաշ․ Դպրոցների կացարաններում

Ժամը՝ 09։00-12։30

Քարե, կավե, այլ քանդակների ստեղծում

Ժամը՝ 10։00-11։00

Վիգեն Ավետիսի քանդակի դպրոցի մանկավարժական ակումբի փառատոնային գործունեություն

ժամը՝ 12։00-13։00

  Artասահման․ Դիմաքանդակի և դիմանկարի ստեղծում․ Պարապմունքը վարում են՝ Սմբատ Մանուկյանը և Հարություն Հովսեփյանը․Մասնակիցիներ դպրոցների ճամբարականներ/4-5 հոգանոց խմբեր/, այլ

Ժամը՝ 13։00-13։30

Ճաշ․ Հյուսիսային դպրոցում

Ժամը՝ 14։00-19։00

 Քարե, կավե, այլ քանդակների  ստեղծում

ժամը՝ 19։30

Ընթրիք․ Դպրոցների կացարաններում

Ժամը՝ 20։00

Երեկոյան զբոսանք Երևանով

Հուլիսի 16

Ժամը՝ 08։00

Նախաճաշ․ Դպրոցների կացարաններում

Ժամը՝ 09։00-12։30

 Քարե, կավե, այլ քանդակների  ավարտական ընթացք

Ժամը՝ 12։3013։30

 Բրուտանոց․ Վարպետության դաս Իվին Կիսլիչենկոյից

Ժամը՝ 13։40-14։20

Վիգեն Ավետիսի քանդակի դպրոցի մանկավարժական ակումբի փառատոնային գործունեություն

Ժամը՝ 14։30-15։00

Ճաշ․ Մայր դպրոցում, Հյուսիսային դպրոց-պարտեզում

Ժամը՝ 15։00-19։00

 Քարե, կավե, այլ քանդակներ ավարտական ընթացք․ Էքսպոզիցիայի պատրաստում

ժամը՝ 19։30

Ընթրիք․ Դպրոցների կացարաններում

Ժամը՝ 20։00

Երեկոյան զբոսանք Երևանով

Հուլիսի 17

Ժամը՝ 08։00

Նախաճաշ․ Դպրոցների կացարաններում

Ժամը՝ 09։00-12։30

 Քարե, կավե քանդակների ավարտական ընթացք․ Էքսպոզիցիայի ամբողջացում

Ժամը՝ 11։00-12։30

 Artասահման․ Վարպետության դաս Վիգեն Ավետիսից

Ժամը՝ 13։00-14։00

Վիգեն Ավետիսի քանդակի դպրոցի մանկավարժական ակումբի փառատոնային գործունեության էքսպոզիցիա

Ժամը՝ 14։00-15։00

Ճաշ․ Մայր դպրոցում, Հյուսիսային դպրոց-պարտեզում

Ժամը՝ 15։00-19։00

 Քարե, կավե, այլ քանդակների ստեղծման ավարտական ընթացք, էքսպոզիցիայի ամբողջացում, հարթակների պատրաստում

ժամը՝ 19։30

Ընթրիք․ Դպրոցների կացարաններում

Ժամը՝ 20։00

Երեկոյան զբոսանք Երևանով

Հուլիսի 18

Ժամը 08։00

Նախաճաշ․ Դպրոցների կացարաններում

Ժամը 10։00

Փառատոնի ամփոփում, կլոր սեղան-ասուլիս

Ժամը 13։00

Մշակութահայրենագիտական ուղևորություն

Advertisements

1 thought on “Քանդակների հարսանիք բնակելի արվարձանում․ Ժամանակացույց

  1. Ծանուցում՝ Քանդակագործության, ճարտարապետության, շրջակա միջավայրի միջազգային ամենամյա փառատոնի հյուրերը — Վիգեն Ավետիսի քանդակի դպրոց

Թողնել պատասխան

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Փոխել )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Փոխել )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Փոխել )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Փոխել )

Connecting to %s